Wyroby z Drewna - Robimy to od Pokoleń

Przełomowy moment

Pamiętną datą jest dzień 23.11.1986r. gdzie zakład całkowicie spłonął. Ogień zniszczył dosłownie wszystko. Dzięki solidarnej pomocy miejscowych rzemieślników skutki pożaru usunięto w ciągu 10 dni, a przez kolejne 10 dni, w tym samym miesiącu powstał nowy zakład, ale już rozbudowany. Ta solidarność działania pozwoliła na rozpoczęcie ponownej działalności zakładu już na początku 1987 roku. W tym też roku mój ojciec Jerzy podejmuje ważną decyzję – zmienia strategię i kierunek działania. Zaczyna produkcję wieloseryjną elementów drewnianych do lamp. Nowy profil produkcji nie stanowił problemu, firma bardzo szybko pozyskała nowych klientów oraz dobrą renomę na rynku lokalnym.

Dziadek Antoni, jego młodszy syn Jerzy i ja wnuk Tomasz zostaliśmy stolarzami, a starszy syn Antoniego Zenon, inżynierem technologii drewna, wszystkich nas łączy to samo zamiłowanie i hobby.

Rozwój firmy

W roku 2008 przekazano firmę w moje ręce. Po kilku latach pracy i wielu wyrzeczeniach w dużym stopniu modernizuję zakład w nowoczesne obrabiarki w tym CNC. Dzięki temu rozwojowi możemy produkować znacznie bardziej skomplikowane detale i elementy wymagające dużej precyzji wykonania.

W grudniu 2017 zdobyłem dyplom mistrza. Mam syna Marcela i mam nadzieję, że będzie kolejnym czwartym pokoleniem kontynuującym tradycje rodzinne przechodzące z pokolenia na pokolenie.